Fotografi af tryllekunstner Jungle Jim
Tryllekunstner Jungle Jim
Børn

Trylleshow med Jungle Jim

Tid
11:00 - 11:45
Pris
Entré: 25 DKK
Sted
Dianalund Bibliotek
Sømosevej 44
4293 Dianalund
Er I klar til et sprudlende jungleshow på Dianalund Bibliotek i vinterferien?

Vinterferie er hyggetid med børn eller børnebørn, og hvad er bedre end at tage på et lille eventyr sammen. Et eventyr hvor vi skal ind i junglen.  

Oplev sprudlende Jungle Jim der på magiske vis, omdanner Dianalund Bibliotek til en jungle af magi. 

Jungle Jims show er trylleri, jonglering og en junglecocktail med en tryllekunstner, der tryller med frøer, aber, slanger og edderkopper og jonglerer med knogler, frugter og sabler.

Det hele serveres med smil, varme og latter samt masser af publikumsinddragelse og sjove overraskelser undervejs. Bagefter uddeling af plakater og mulighed for at tage billede sammen med Jungle Jim og den frække abe Georg eller tigeren Louis.

Forvent en masser sjov, overraskelser og nogle børn eller børnebørn der vil hjem og trylle bagefter. 

Jungle Jims trylleshow er for børn i 4-12-årsalderen og deres forældre eller bedsteforældre. 

PRAKTISK 

Forestillingen varer 45 minutter. 
Billetterne koster 25. kr. pr. person (både voksne og børn)
Vi opfordrer til at overholde aldersangivelsen for den samlede oplevelse. 
Der er parkeringspladser lige ved biblioteket, Sømosevej 44 og/eller ved Dianalund Centeret. 

Venteliste
Hvis arrangementet er udsolgt, har du mulighed for at skrive dig på en venteliste. Hvis der frigives billetter, vil du modtage en mail fra Place2book og her gælder først til mølle-princippet. 

Afbestilling:
Hvis du bliver forhindret i at deltage i et arrangement, hvor du har købt/booket en billet, så ser vi gerne, at du afbestiller din billet. Så har vi mulighed for at tilbyde din plads til en anden.